John Thompson - Kolay Piyano Kursu - Kitap 3

Thompson, John

NC-PM-007

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
47,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
44,65 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Üçüncü bölüm, öğrencilerin çalışırken notaları teker teker değil, cümleler halinde duyması gerektiğine odaklanıyor. Öğretmenin, öğrencilere her müzik cümlesini farklı değerlendirmenin önemini, yorumculuğa geçişte ilk basamak olmasından dolayı vurgulaması gerekmektedir. 

Dokunuş açıkça yorumculuğun en önemli bölümüdür ve staccato, legato, bağ gibi teknikler doğru bir düzenle çalınmalıdır. Mükemmel dokunuş tekniklerinin oluşması için, öğretmenin, birçok eğitmen ve okul tarafından piyano eğitiminin standart bir parçası olarak kabul görmüş Hanon çalışmalarına da yönelmesi gerekmektedir.

Yarım ve tam seslerden oluşan gam kalıpları, melodi oluşturmak için eşlik amaçlı kullanılan etüdlerle anlatılmıştır. Ana akorlar (triad) ve çevirme akor (inversion) çalışmaları, blok ve kırık akırlar kullanılan parçalar ile daha ileride gösterilmiştir. Yedinci derece akor armonik olarak öğretilmiştir. Ancak bu seviyede çalınan parçalarda kullanıldığı için ezberlenmesi gereken bir akor kalıbı olarak öğretilmiştir.

Bu bölümde en fazla üç bemollü ve diyezli tonlara kadar ilerleme gösterilecektir. Diğer tonlar dördüncü bölümde ele alınacaktır. Bu kitapta kullanılan gamlar ve akorlar 44. sayfada gösterilmiştir. Müzik terimlerinin kısaltmaları ile birlikte tanımlarını 46. sayfada bulacaksınız. Son derslerde yeni bir ölçü sayısı olan 6/8'lik ile tanışacaksınız.

Dİğer kitaplarda olduğu gibi bu kitap da kısa fakat sık aralıklarla yapılan pratik rutinleri düşünülerek tasarlanmıştır.


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER