John Thompson - Kolay Piyano Kursu - Kitap 4

Thompson, John

NC-PM-008

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
49,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
46,55 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Dördüncü Bölümün amacı öğrenciye daha önceki kitaplarda öğrenilen beilgilerin uygulanmasında etkinlik ve akıcılık kazandırmaktır. Bu yüzden bu böümde teknik gelişime yönelik fazla çalışma yoktur.

Bazı farklı tonlar tanıtılmıştır. Mi Majör, Si majör, La Majör, Re Majör ve Sol Majör. yeni tonda çalınan parçalar özellikle basit tutulmuştur. İlave çizgilerde notaların yerleri kolay anlaşılır diyagramlarla anlatılmıştır.  Noktalı dörtlük notalar, 4/4'lük ve 3/4'lük zamanlarda anlatılmıştır.  Bazı örneklerde tekrar edilen notalarda parmak değiştirmek gerekmektedir. Bu tabii ki parmakların esnetilmesini gerektirmektedir. Beşinci bölümde öğretilen baş parmmağın alttan elin üstten geçmesi tekniği öğrenciye anlatılır. Yine beşimci bölümde detaylı olarak anlatılan pedal kullanımı bazı parçalarda öğrencilere öğretilerek öğrenci hazırlanır.

Dördüncü bölüm yukarıda anltaılanlar dışında çoğunlukla tekrar çalışmalarından oluşmaktadır. Öğrencinin diğer bölümlerde yaptığı yoğun çalışmanın sonucunda biraz keyif almasına, tekniğinin ilerlemesin, müzisyenlik gelişimine ve genel olarak müziği algılamasına fayda sağlamaktadır.

Öğrenci bu kitabı bitirdikten sonra diğer bölümde tekniğini daha ileri seviyeye çıkarmaya ve daha uzun parçalar çalmaya başlayacaktır. Aynı zamanda bu kitap içinde verilen örnekler artistik bir yaklaşımla çalınmalıdır.

 


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER