John Thompson - Kolay Piyano Kursu - Kitap 2

Thompson, John

NC-PM-006

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
45,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
42,75 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

İkinci bölüm'ün ilk çalışmasında notalar, nota değerleri ve Birinci bölümde işlenmiş konular tekrar edilmektedir.

Yeni notalar tanıtıldıça tek el kullanılarak çalınan çalışmalara yer verilmiştir. Bu, çalışma sayfalarındaki okuma ve yazma egzersizleriyle birleştirildiğinde yeni notaların iki elle çalınmadan önce pekiştirilmesini sağlamaktadır.

Öğretmen veya aile tarafından çalınacak eşlikler, egzersizleri tamamlayıcı olmakla beraber, iyi ritim ve düzenli temponun oluşmasında da faydalıdır. Ayrıce öğrencinin hissederek çalmasını da sağlar.

Birçok egzersizi beş parmak pozisyonunda dört dörtlük ölçüde parmak çalışmaları takip etmektedir. Beş parmaklı gruplar gamın büyhük bir bölümünü temsil ettiğinden, bu egzersizlerin önemi göz ardı edilemez. Müzikal ve teknik anlamda gamlar, kursun ilerleyen bölümlerinde daha detaylı olarak ele alınacaktır.

Kitabın ilerleyen bölümlerinde iki ve üç notadan oluşmuş basit bloklar ve kırık akorlar tanıtılmıştır. Bu sayede öğrenci, teori ve akor yapılandırılmalarını öğrenmeden önce, sadece gamlar ve aralık bilgilerini kavrayarak armonik eşlikleri hissedecektir. Kolay Piyano Kursu'nun ikinci bölümünün bitiminde öğrenci, akışkan bir şekilde nota okumayı kavramış olacaktır. Kolay nota okuma egzersizleri ve yeni egzersizleri ve yeni notalar kullanılarak yapılan parmak çalışmaları, gerekli özenle yapılırsa başarılı sonuç alınacaktır.


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER