John Thompson - Kolay Piyano Kursu - Kitap 1

Thompson, John

NC-PM-005

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
50,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
47,50 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Bu kitap oldukça basit bir yaklaşımla çocuklara piyano çalmayı öğretmek için tasarlanmıştır. Birinci bölüm, birçok genç öğrenci için hala büyük engel olarak görülen nota okuma akışkanlığını geliştirmeyi hedeflemektedir. Sıkça karşılaşılan, yüksek sesle okunan etütlere yer veren çalışmalar öğrencinin nota okuma becerisini kazanmasına imkan sağlayacaktır.

Birinci bölüm'deki çalışma alanı bilinçli olarak sınırlandırılmıştır. Orta Do notasından aşağı ve yukarı sadece beş nota gösterilmiş olup, ayrıca nota değerleri dörtlük notaların ötesine geçmemiştir. Bu şekilde bok miktarda tekrar çalışmalarına yer verilerek yardımcı kaynak kitap kullanma ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır. Kısaca kursun her bölümü kendi içinde bir bütün olup seviyeye uygun nota yazma ve okuma etütleri, tekrar çalışmaları ve teknik egzersizleri kapsamaktadır.

Birçok çalışmada öğretmen ve aileler için eşlik partileri eklenmiştir. Bu kısa parçalar olabildiğince, büyük eserlerden alınmış bölümler gibi duyulması için büyük bir dikkatle bestelenmiştir. Bu sayede öğrenci değişik tonlarda parçalar çalabilecek ve Do Majör gamının tek düze havasından kurtulacaktır. Bununla beraber doğru zaman keskin ritim ve kuvvetli vurgular kullanılarak, öğrencinin hissederek çalma alışkanlığını daha en baştan kazanmasını sağlar.

Bu kurstaki kitaplar herhangi bir akademik seviyeyi temsil etmemektedir. Basit olarak birbirini takip eden bölümlerden oluşmaktadır. Öğrencilerin her derste ustaca çalabilecekleri sayfa adedi farklılık göstereceğinden sayfa sayısına göre ders planı yapmak yanlış olur. Bu kurs, ders sıralamasına göre değil öüğren ve ilerle mantığıyla yazılmıştır. Öğrencinin her derste ne kadar öğrenebileceğine karar verme yetkisi öğretmene aittir.

John Thompson


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER