Piano Concerto No.1 Op.1

Rachmaninoff, Sergei

NC-01-0129

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
752,50 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
714,88 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Sergei Rachmaninoff, ilk Fa diyez minör piyano konçertosunu 1891 yılında 18 yaşında bestelemiş, ve eseri Alexander Siloti'ye adamıştır. Bu çalışma aslında bestecinin 1889 yılında yazmaya başlayıp bitirmeden bıraktığı için konçerto formundaki ikinci denemesi sayılabilir. Eser ilk 17 Mart 1892 yılında kendinin solist olarak katıldığı Moskova Konservatuvarında seslendirilmiştir. Eser temel olarak Grieg'in piyano konçertosu temel alınarak bestelenmiş ve kendi melodileri esere dahil edilmiştir.

Rachmaninoff, daha sonra 1917 yılında eseri revize etmiştir. Bu süre içerisinde ikinci ve üçüncü konçertolarını da tamamlamış ve dinleyiciler bu eserleri çok daha iyi tanır hale gelmişlerdi. 1917 yılında yapılan revizyonlar, bestecinin gelişimi açısından ne denli yol aldığının göstergesi olarak kabul edilmektedir. Piyano ve orkestra partilerindeki doku hafifletilmiş ve eser, gençliğinin de verdiği acemilikten sıyrılmıştır.  Rachmaninoff, bu eserin son halini çok beğenmiş, fakat ikinci ve üçüncü piyano konçertolarının çok daha meşhur olması ile ilgili serzenişlerini de dile getirmekten kaçınmamıştır.

Eser üç bölümden oluşur: Vivace, Andante Cantabile, Allegro vivace.

Bestecinin eserlerinin baskı ve yayın hakkı sahibi Boosey & Hawkes yayın evinin bastığı bu nota kitabı, Rachmaninoff'un konçertoları ile tanışmak isteyen piyanistleri bekliyor! 


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER