Searching - Klasik Gitar için Salgın Döneminde Bestelenmiş Eserler

Kolektif

NC-NCY-008

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
210,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
199,50 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Notacini Yayınları'nın sekizinci nota kitabı, klasik gitar için salgın döneminde 7 farklı besteci ve gitarist tarafından bestelenmiş, farklı tarzlarda 7 eserden oluşuyor.

Besteci Ozan Eren'in editörlüğünde, Ozan Eren, Ozan Sarıtepe, Cem Küçümen, Koray Sazlı, İlke Şen, Ceyhun Şaklar ve Ceyhun Güneş'in "Arayış" projesi için bestelelediği eserleri bu nota kitabında bulabilirsiniz.

Bu kitaptaki eserler 29 Mayıs 2023 tarihinde, King’s College London’da, St. Davis Room’da Emre Gökalp ve Timur Dersuniyelioğlu tarafından ilk kez seslendirilmiştir.
 
Kitap satışından elde edilecek telif giderleri depremzedelere bağışlanacaktır.

 

ÖNSÖZ

Etkisini halen sürdüren Covid-19 salgını dünya sistemini yeniden sorgulanır hale getirdiği gibi, bireyler olarak bizim de hayatlarımızı yeniden düşünmemize neden olmuştur. İç ve dış dünyalara dair çeşitli sorgulamaların arttığı bu dönemi bir bakıma “yeni arayışlar” olarak adlandırmak da mümkündür. Bu arayışların ve yeni anlamlandırma süreçlerinin en büyük etkileri de bilim, sanat ve edebiyat alanlarında görülmektedir.

Bu düşünceler paralelinde, “Arayış” temalı bir kolektif kitap hazırlığı için sizi davet etmek istedim. Bu kitapta klasik gitar için eser hazırlayanların üreteceği eserleri (her sanatçıdan yeni bir beste) bir araya getirmeyi ve bu dönemin sanatçıların müzikal ifadelerine, daha doğrusu müzikal üretimlerine, nasıl yansıdığını eserler üzerinden sunmayı planlıyorum. Bu derleme eser kitabının aynı zamanda bireysel üretimleri bir araya getirerek sanatın kolektif gücünü dışa vurmak için de bir fırsat olacağı kanısındayım. Kitaptaki eserler Covid-19’la başlayan arayışlarımızı yansıtacağı için farklı adlandırmalarda eser sunmak mümkün. Kitap projesine katılan bütün besteciler kendi arayışlarına paralel olarak eserlerini bestelemede ve adlandırmada özgür olacaklardır.

Bu çağrı metninden yola çıkarak “Arayış” adlı projem için Mart 2021-Mart 2022 tarihleri arasında klasik gitar için özel olarak bestelenmiş farklı eserleri bir araya getirmeyi hedeflemiştim. Kitapla hemen hemen aynı adı taşıyan “Arayış” adlı eserimi 2016’da bestelediğimde yıllar sonra küresel ölçekli bir salgının yaşanacağını ve bu salgının hayatımızı bu kadar derinden etkileyeceğini henüz bilmiyordum. Ürettikleri özgün eserlerle kitaba güç katan hocalarıma ve meslektaşlarıma değerli katkıları için çok teşekkür ediyorum. Arayışlarımızı paylaşarak çoğalttığımız nice üretim imkânları dileğimle…

Ozan Eren / 10.11.2022