Didem Oğuz - Piyano Öğreniyorum

Oğuz, Didem

NC-NCY-001

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
290,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
275,50 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Notacini yayınları'nın ilk kitabı ''Piyano Öğreniyorum'' piyano eğitmeni Didem Oğuz tarafından hazırlandı. Piyano'ya yeni başlayacak minik öğrenciler için hazırlanan bu metod, başlangıç seviyesindeki öğrencileri korkutmadan, bildikleri ve sevdikleri melodileri çalmaya başlayarak piyano ile tanışmalarını sağlıyor. Renkli illüstrasyonlar ile bezeli bu kitap, boyama ve eğlenceli çalışma sayfaları ile minik öğrencilerin dikkatini çekecek şekilde tasarlandı. Türkçe çocuk şarkıları ve dünyaca bilinen çocuk şarkıları ve ezgilerin kolaylaştırılmış hallerini içeren bu kitap, eğlenirken piyano tekniğinin gelişmesi göz önünde tutularak hazırlandı.

Revize edilmiş ikinci baskısıdır.

Öğretmek, bilgi aktarmaktan çok, karşındakinde ''Öğrenme arzusu'' yaratmaktır...

Sevgili Veliler ve Değerli Meslkektaşlarım,

Bir enstrüman çalmanın öğrenilmesinde, üç parametreden bahsedilir: Öğrenci, Öğretmen ve Metot. Öğrenci, yeni bir maceranın başında oluğunun bilinciyle, zaten istek ve heyecan içindedir. Öğretmen, sevecen, samimi ve disiplinle bilgilerini aktarır. Kullanılan metot da her iki tarafın ihtiyaç ve beklentilerini karşıladığında başarı kaçınılmazdır.

Her yeni neslin Dünya'ya daha zeki ve yetenekli geldiği konusunda artık hemfikiriz. Yeni eğitim sistemleri de, zeka çeşitleri ve öğrenme biçimlerini inceleyip, hem görsel, hem işitsel ve bazen de dokunsal duyuları kullanarak hazırlanmaktadır.

Amacım, öğrenilen bilgilerin akılda kalmasını sağlayan yöntemleri, bu metotta çocuklara uyarlamak oldu. Bildiğiniz gibi görsel veriler hafızada daha uzun kalır. Bu nedenle renkli ve masalsı karakterler yaratıp, bazı riritm ve müzikal terimleri bu karakterlerle eşleştirdim.

Öğrenmeyi pekiştiren bir başka unsur da yine, gerçek hayatla bağdaştırılan hikayelerdir. Çaldığımız eserin bestecisi hakkında bilgi edindiğimizde, hayal ürünü olmaktan çıkar ve sanki hayatımızın bir parçası haline gelir. Birçok şarkıda rastlayacağınız, bu müzikolojik ''gerçek hayattan hikayeleri'' öğrenciye aktarmanız ilgisini çekecektir. İnteraktif ezber ve ritim sayma oyunlarını ise, ev çalışmalarında tekrar etmeleri için ya da derste teorik bilgileri akılda tutma taktiği olarak kullanabilirsiniz. Hem biraz hareket etmek kaslarını açacak, hem eğlenerek öğrenecekleri için unutmayacaklardır.

''Öğrenmek sevmekle başlar'' ilkesinden yola çıkarak başladığım piyano eğitmenliğimde, keşfettiğim eğlenceli yolları metodumda kullandım. Müzik teorisini, nota ve ritim bilgisini onların oyun dünyası ile süsledim. Repertuvar olarak okullarında öğrenip söylemeyi sevdikleri şarkıları özenle seçtim. Uygulamaları gereken tekniklere parmak egzersizleri düzenledim. Sade bir anlatım seçmeyi tercih ettim. Minik müzisyen adaylarını, çıktıkları bu yolculuğun en başında, ürkütmeden, kolaylıkla anlamalarını sağlamak istedim.

Bu ihtiyacı karşılayacağını düşündüğüm metodumu sizlere sunar, tüm öğrenci ve öğretmlenlere, keyifle geçirecekleri dersler dilerim.

Didem Oğuz