Elena Yıkılmaz - Piyano Metodu 2

Yıkılmaz, Elena

NC-01-1358

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
65,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
61,75 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Türkçe içerikli piyano metodlarına yepyeni bir alternatif, London College of Music Piano Teaching Diploma'sına sahip piyanist ve öğretmen Elena Yıkılmaz tarafından hazırlanarak Mayıs 2018'de basılmıştır. Rus piyano ekolü ışığında hazırlanmış bu metod, piyanoya yeni başlayan öğrenciler için hazırlanmakta olan metodlar serisinin ilk kitabıdır. Özgün parça ve egzersizlerle hazırlanmış olan bu metodu, öğretmenler ve öğrencilerin beğenisine sunuyoruz. Kısa bir süre için indirimli tanıtım fiyatıyla sadece notacini.com üzerinden satıştadır.

130 sayfalık bu metod, piyanoya yeni başlayan öğrencilerin ikincil adımlarını doğru atmaları amacıyla hazırlanmış olup, piyano öğrencilerinin kısa sürede çalmaya başlayacakları hedeflenerek tasarlanmıştır. Piyasada alışılmış metodların aksine yeni bir anlatım ile hazırlanan bu metod sayesinde öğretmenlerin ve öğrencilerin metod kaynaklı sıkıntılarını aşabilecekleri düşünülmektedir. Kolay anlatımı, illüstrasyonları, ferah ve kolay okunur Türkçe içeriği ile Piyano metodları alanında önemli bir boşluğu dolduran bu metod, kısa sürede popülerliğe erişerek, güzel geri bildirimlerle  sitemizin çok satan piyano metodları arasına girmiş bulunuyor.

 

Yazar Elena Yıkılmaz'ın mesajı:

Değerli meslekdaşlarım, Sevgili öğrenciler, Saygıdeğer Dostlar,
 
Bu kitap, Piyano 1 serisinin devamı olarak hazırlanmıştır. Piyano 1. serisinde metod, teori ve repertuar kitapları ayrı ayrı yer almaktadır.
 
Piyano 1 serisi, piyanoya yeni başlayanlar için idealdir. Piyano 2 serisi ise, temel eğitimini bitirenler için devam kitaplarıdır.
 
Piyano 2 metod kitabı, hem teorik hem de pratik örnekler içermektedir.
 
Konuların anlatımında genel kabul görmüş içerikler anlatılırken, aynı zamanda kendi deneyimlerimi de paylaşmayı hedeflemektedir.
 
Öğrencilerinizin müziği sevmesine ve onların iyi bir müzisyene dönüşmesi çabalarınıza destek olmak en büyük arzumdur.
 
Bu nedenle müziği sevdireceğine inandığım "Tonalite" konusu, Piyano 2'nin önemli konularından birisi oldu.
 
Yaklaşık 1650'den 1900'lere kadar Batı müziğinin büyük bölümü tonaliteye dayanmaktaydı.
 
1900'den sonra Modern Dönemin başladığı düşünülmektedir.
 
20. yüzyılda özellikle Batı müziğinin birçok bestecisi tonalite anlayışını terk etmiştir. Herhangi bir eksene göre düzenlenmemiş, aralarında çeklm gücü bulunmayan sesleri kullanarak atonal yapıtlar bestelenmiştir.
 
Bununla Birlikte tonalite, bugün bazı müzikli oyun vr müzikallerde, hafif müzik ve pop müzikte, bir ölçüde de cazda yaygın olarak kullanılmaktadır.
 
İnsanlara Piyanoyu sevdiren parçaların genellikle "Barok" "Romantik" veya "Klasik"  dönemlere air olduğunu düşünüyorum.
 
Bu dönemlerde tonalite ön plandadır.
 
Ben de bu nedenle, öğrencilerin müzik sevgisine faydalı olacağını düşünerek Piyano 2 kitabımca "Tonalite" konusunda ağırlık verdim.
 
Piyano 2de ayrıca, öğrencilerin ritim duygusunu geliştirmek için hem teorik hem de pratik farklı ritim örnekleri de bulabilirsiniz.
 
Kitaptadki etüd parçalarında genellikle tempo kriteri verilmemiştir. Öğrenci için en uygun tempoda çalınabilir, yalnız konuya bağlı etüdlerde konuyu uygulamakl faydalı olacaktır.
 
Ancak parçalarda ise, parçanın karakter ve ifadesini daha iyi gösterebilmek ve hissedebilmek, aynı zamanda müzikal duyguyu geliştirebilmek için, tempo ve ifade terimlerini uygulamayı tavsiye ediyorum.
 
Parçaları daha iyi çalabilmek ve piyano tekniğini geliştirmek için kitabın sonundaki alıştırmalar size yardımcı olacaktır.
 
Sevgiyle Kalın,
 
Elena Yıkılmaz
 
 

İLİŞKİLİ ÜRÜNLER