Ufuk Önen - Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri

Önen, Ufuk

NC-01-1435

5,0 (0 Yorum)


Ses ve müzik kaydı için kolları sıvayan herkesin, işin türüne göre çeşitli zorluklarla karşılaşması gayet doğaldır. Bu zorluklarla hiç karşılaşmamak veya onların üstesinden kolaylıkla gelebilmek için de teknik soruları önceden sorabilmek gerekir: Bu kayıt için nasıl bir mikrofon seçmeliyim, bu mikrofonu nasıl yerleştirmeliyim gibi sorulardan tutun, EQ ayarlarını nasıl yapayım, şu düğme ne işe yarıyor veya dijital teknoloji bana ne türlü olanaklar sunar gibi aklınıza gelebilecek her soruyu cevaplandırmayı kendine amaç edinmiş yazar Ufuk Gönen.

Sonuç olarak da, ses kayıt ve müzik teknolojilerine ilgi duyan amatör olsun, profesyonel olsun herkesin faydalanabileceği, pratik ve teorik bilgilerle dolup taşan bir kitap ortaya çıkmış. İki yüzden fazla şekil, şema ve fotoğrafla tercih ettiği sade dille ve bu alanda kullanılan yüzlerce terime ilişkin yaptığı açıklamalarla ses ve müzik kaydı ile ilgili "ne" ve "nasıl" sorularında değil, "neden" sorusunda da cevap veriyor.

İlk demonuzu çıkarmaya, beşinci belgeselinizi çekmeye veya konservatuvarda okuyan cocuğunuzun ilk konserini kaydetmeye hazırlanıyor olun, profesyonelce koratılmış bir ses kaydı için neler yapmanız gerektiğiyle ilgili her şeyi bu kitapta bulabileceksiniz.


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER