Forest Scenes Op.82

Schumann, Robert

NC-01-0225

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
486,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
461,70 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Schumann’ın Wadszenen (Orman Sahneleri), opus 82 isimli besteleri 1848-1849 yılları arasında bestelenmiş, bestecinin 1838 tarihli Çocukluktan sahneler isimli eserlerine benzer stil ve ruhta yazılmış 9 kısa parçadan oluşur.

 "Eintritt" (giriş) Alışılmamış asimetrik cümlemeler içerir. "Jäger auf der Lauer" (Pusudaki avcı) 19. Yüzyıl av şarkıları temasında, heyecanlı ve teknik olarak güçlükler içerir. "Einsame Blumen" (Yalnız çiçekler) parçasındaki zorluk, sağ elde taşınan iki farklı ses arasındaki dengeyi kurmaktadır. Onun dışında teknik olarak daha kolay ve melodiktir. "Verrufene Stelle" (Hayaletli Nokta) gizemli gergin bir havada, noktalı ritimler içerirken, hızlı üçlemelerle süslü "Freundliche Landschaft" (Dostane Manzara) şaşırtıcı bir şiirsel ruh içermektedir. "Herbege" (Barınakta) denge hassasiyeti gerektiren bir çok müzikal metin içerir.

En bilinen ve dikkat çekici parçası "Vogel als Prophet" (Peygamber kuşu); çapraz ilişkiler, tamamlanmamış cümleler, ve narin dokusuyla garip denebilecek seviyede güzel bir atmosfer oluşturmaktadır. "Jagdlied" (Av şarkısı) bu temadaki ikinci parça olup hızlıca tekrarlanan üçlü akorlar ritmik altyapıyı süsler. Final parçası "Abschied" (Veda) sözleri olmayan dokunaklı bir parçadır.

Orman Sahneleri, Schumann’ın son “iyi yazılmış” piyano eseri olarak tanımlanabilir. Bestecinin gittikçe azalan ruh ve beyin sağlığı, son yıllarında yeni eserler bestelemek yerine eski eserlerini tamamlamak ve revizyonlar yapmak ile geçirmiştir.


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER