Nail Yavuzoğlu - Poliritmik Solfej -1

Yavuzoğlu, Nail

NC-01-1402

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
28,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
26,60 TL
10 iş günü içerisinde kargoya verilir

Poliritmik, bir ritmin altında oluşan, ondan ayrı hareket eden ikinci, üçüncü, dördüncü ritim anlamına gelmektedir. Piyano, Gitar, Arp gibi enstrümanların yazısında iki, üç, hatta dört; Koro ya da Orkestra yazısında ise çok daha farklı ritmik yapıları üst üste görebiliriz. Üst üste duyulan melodilerdeki farklı ririmtler, çok sesli bir eserin oluşumda poliritmin ne kadar önemli bir unsur olduğunu göstermektedir.

Bugüne kadar yazılan ritmik çalışma kitaplarında, içeriklerindeki tüm detaya ve zorluğa rağmen ritmin unsurlar monotirmik bir yapıda ele alınmış, poliritmik çalışmalar çok az yer verilmiş, ya da hiç verilmemiştir. Bu konudaki boşluğu doldurmak amacıyla hazırlanan bu kitaptaki çalışmalar, ritmik unsurların olabilecek tüm kombinasyonlarla hafızaya kazınması, aynı anda yapılan birden fazla hareketin konstantrasyon yetimizi geliştirmesi, çok sesli bir yazının deşifresinde kolaylık sağlamak ve aynı anda birçok şeyi düşünme ve uygulama becerisini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Kitabın Solfej, Deşifre, Dikte gibi müzik eğitiminin vazgeçilmez alanlarında, tüm öğrencilere, müzisyenlere ve müzik eğitimcilerine faydalı olacağı inancındayız.

 

Nail Yavuzoğlu