History of Tango for Clarinet and Piano

Piazzolla, Astor

NC-01-1190

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
1.804,90 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
1.714,66 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Astor Piazzolla’nın Tango tarihinin önemli dönemlerini anlatmaya çalıştığı eserlerin dördü, bu nota kitabında,  klarnet ve piyano için düzenlenmiş halleri ile bir arada.

İçindekiler:

Bordello, 1900: Tango, 1882’de Buenos Aires’te ortaya çıktı. Önceleri gitar ve flüt için bestelenen bu eserler, daha sonra piyano ve diğer enstrümanlar için düzenlendi. Zerafet ve canlılık içeren bu eserler, bordello’larda yer alan Fransız, İtalyan ve İspanyol kadınlar ve onları görmeye gelenler arasındaki sohbetlerin yansımalarını aktarmaktadır.

Continental Café, 1930: Tango’nun bu döneminde, insanlar dans etmeyi bırakıp müziği dinlemeye başladılar. Müzik daha romantik ve melodik bir hal aldı. Armonilerde melankolik temalar ortaya çıktı ve tango orkestraları oluşmaya başladı.

Night Club, 1960: Uluslararası etkilenimin arttığı bu dönemde, Brezilya ve Arjantin ezgileri birbirine karışarak, bossa nova ve tango’nun aynı ritimde eritildiği, alışagelmiş tango formunun en büyük değişiklikleri yaşadığı dönemi temsil ediyor.

Modern Tango: Tangonun belirli konseptleri, Bartok, Stravinsky gibi modern dönem bestecilerin eserlerinde görülmeye başlar. Günümüzün ve geleceğin tangosundan izlenimler bu eserde yer almaktadır.

Henry-Lemoine yayın evi tarafından basılan bu nota kitabı,  Astor Piazzola’nın tango tarihine bakışını yansıtan 4 parçanın klarnet ve piyano için düzenlemelerini içermektedir.


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER