Arenas - Klasik Gitar için Temel Eğitim Metodu - 1. Kitap

Arenas, Mario Rodriguez

NC-PM-009

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
36,00 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
34,20 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Bu nota kitabını, şiirsel ifadelerin yorumlanmasını sağlayan büyülü bir enstrüman olan gitarın daha kolay öğrenilebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Ulusal bir teori veya ekol oluşturma düşüncesinden bağımsız olarak hazırladım.

Gitar öğrenimi sırasında öğrencilerin hevesini kırabilecek zorlukların en aza indirilmesi amacıyla derslerin seviyesini başlangıçtan ileriki aşamalara doğru kademeli bir şekilde sıraladım.

Gitar sevenlerin eserlerime göstermiş olduğu ilgiye karşılık olarak öğretim hayatım boyunca elde ettiğim tecrübelerin ürünü olan bu eseri yayınlamaya karar verdim.  Ayrıntılı bir şekilde işlediğim sol el çalışmalarının yanı sıra daha etkili, gitar öğreniminin temel taşlarından, profesyonel icranın olmazsa olmazlarından biri olan sağ elin gelişimine yönelik çalışmalara ağırlık verdim.

Gİtar çalmanın düşünüldüğü kadar zor olmamasından dolayı bu müzik aletini çalmayı öğrenmek isteyen kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Gitar öğrenmeye başlayak olanların uygun bir metot kullanarak öğrenime başalamarı son derece önem taşımaktadır.

Bu eserde belirtilen dersleri takip eden öğrenci bu müzik aletiyle ilglili olan temel bilgileri edinebilecek ve sıkı bir çalışmanın sonucunda iyi bir gitarist olma şansını yakalayacaktır. 

Bu eserin Francisco Tarrega'nın öğretilerini temel alarak oluşturduğumu, kendisinin getirmiş olduğu yenilikler sayesinde gitar tarihinin büyük aşama ve gelişme kaydettiğini ifade etmeliyim.

Umarım bu eser, gitar tutkusunun artmasına neden olur. Büyük bir hevesle hayata geçirdiğim çalışmanın gitar öğrenimine katkıda bulunması, benim için büyük bir mutluluk kaynağı olacaktır.

Mario Rodriguez Arenas