Elena Yıkılmaz - Piyano Metodu 1

Yıkılmaz, Elena

NC-01-1279

5,0 (0 Yorum)

FiyatıKDV Dahil
49,90 TL
1-3 Taksit
Havale / EFTKDV Dahil
47,40 TL
24 saat içerisinde kargoya verilir

Türkçe içerikli piyano metodlarına yepyeni bir alternatif, piyanist ve öğretmen Elena Yıkılmaz tarafından hazırlanarak Ağustos 2017'de basılmıştır. Rus piyano ekolü ışığında hazırlanmış bu metod, piyanoya yeni başlayan öğrenciler için hazırlanmakta olan metodlar serisinin ilk kitabıdır. Özgün parça ve egzersizlerle hazırlanmış olan bu metodu, öğretmenler ve öğrencilerin beğenisine sunuyoruz. Kısa bir süre için indirimli tanıtım fiyatıyla sadece notacini.com üzerinden satıştadır.

130 sayfalık bu metod, piyanoya yeni başlayan öğrencilerin ilk adımlarını doğru atmaları amacıyla hazırlanmış olup, piyano öğrencilerinin kısa sürede çalmaya başlayacakları hedeflenerek tasarlanmıştır. Piyasada alışılmış metodların aksine yeni bir anlatım ile hazırlanan bu metod sayesinde öğretmenlerin ve öğrencilerin metod kaynaklı sıkıntılarını aşabilecekleri düşünülmektedir. Kolay anlatımı, illüstrasyonları, ferah ve kolay okunur Türkçe içeriği ile Piyano metodları alanında önemli bir boşluğu dolduran bu metod, kısa sürede popülerliğe erişerek, güzel geri bildirimlerle  sitemizin çok satan piyano metodları arasına girmiş bulunuyor.

Ayrıca satın alabileceğini Teori ve Çalışma kitabı sayesinde, nota okuma, nota yazma, nota değerlerini tanıma ve solfej ile Piyano Metodu 1 içerisindeki tüm konular pekiştirilmektedir.

 

Yazar Elena Yıkılmaz'ın mesajı:

Değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler ve saygıdeğer veliler,

Bu kitap, öğrencilerinizin müziği sevmesine ve onların iyi bir müzisyene dönüşmesi çabalarınıza destek olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Kitap hem temel teorik hem de temel pratik örnekler içermektedir. Özellikle çocuklarla çalışmanın bana kazandırdığı deneyimleri paylaşmayı hedeflemektedir.

Ruhun dili olan müziğe çocukluk döneminde başlamak daha faydalı olacaktır.

Hayata yön veren pek çok konu çocukluk döneminde başlamaktadır.

Çocukların piyano çalmayı kendilerinin istemesi sık görülen bir şey değildir. Genellikle ailelerin müzik eğitimi vermek istemesi sonucunda ders almaya başlamaktalar. Ailelerin çocukları ile ilgili sordukları ilk soru çocuğun yetenekli olup olmadığı şeklinde oluyor. Benim görüşüm, çocukların en az yetenek kadar müziği sevmeye, planlı ders çalışmaya ve ailenin de çocuğun ders çalışmasını desteklemesine ihtiyaç vardır.

Benim bu kitapta meslektaşlarıma hatırlatmak amacıyla yer verdiğim parçalar kendi deneyimlerim sonucu başarıya ulaşmış örneklerdir.,

Elbette tek bir kitapta tüm repertuarı vermek mümkün değil ama farklı kitaplardan çok örnek parça çalarak pratik kazanmak mümkündür.

Kitaptaki etüd parçalarında tempo kriteri verilmemiştir. Öğrenci için en uygun tempoda çalınabilir, yalnız konuya bağlı etüdlerde konuyu uygulamak lazım.

Ancak parçalarda ise parçanın karakter ve ifadesini daha iyi gösterebilmek için tempoyu uygulamayı tavsiye ediyorum. Parçaları daha iyi çalabilmek ve piyano tekniğini geliştirmek için kitabın sonundaki özgün alıştırmalar size yardımcı olacaktır.

Teorik ve pratik bilgilerin yanı sıra çocukların oyun oynama ihtiyacı da düşünülerek bu metotta onlar içinm eğlenceli parçalara da yer verilmiştir.

Sevgiyle kalın,

Elena Yıkılmaz

 


İLİŞKİLİ ÜRÜNLER